در این مقاله به شما تلفن‌هایی را معرفی می‌کنیم که بهترین عملکرد را در زمینه‌ی باتری داشته‌اند. این مقاله به دو قسمت تقسیم شده است؛ در بخش اول، در مورد پرچمداران صحبت می‌کنیم و در بخش دوم بهترین میان‌رده‌های بازار از نظر عمر باتری را بررسی خواهیم‌کرد.

بهترین باتری گوشی

بدون حرف اضافه، به سراغ لیستمان می‌رویم:

الف. پرچمداران:

شیائومی Mi 10 Pro (4500 میلی‌آمپر ساعت)

سامسونگ Galaxy S20 Ultra (5000 میلی‌آمپر ساعت)

وان‌پلاس ۸ (۴۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت)

سامسونگ Galaxy S20 Plus و Galaxy S20 (4500 و ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت)

اپل iPhone 11 Pro Max (3960 میلی‌آمپر ساعت)

ب. میان‌رده‌ها:

موتورولا Moto G8 Power (5000 میلی‌آمپر ساعت)

موتورولا Moto G8

بخش اول: پرچمدارانی که باتری قدرتمندی دارند

رتبه‌ی پنجم: اپل iPhone 11 Pro Max

بهترین باتری گوشی

وب‌گردی: ۱۲ ساعت و ۵۳ دقیقه

تماشای ویدیو: ۸ ساعت و ۵۸ دقیقه

بازی: ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه

برای سال‌های طولانی، تلفن‌های هوشمند اپل از نظر عمر باتری عملکرد متوسطی داشته‌اند و خوشحالیم که بالاخره اپل تصمیم گرفته با ارائه‌ی این مدل به روند نه‌چندان جالبش خاتمه دهد. این باتری حجیم در کنار سیستم‌عاملی قرار دارد که همیشه با عملکرد بهینه‌اش شناخته شده‌است؛ بنابراین؛‌ این محصول بدون شک در لیست پنجگانه‌ی ما جایی برای خود دست و پا خواهد کرد.

iPhone 11 Pro Max یکی از بهترین مدل‌های موجود در بازار برای انجام امور روزمره و وبگردی است؛ ولی برای انجام فعالیت‌هایی مانند تماشای یوتوب، از رقبای دیگرش عقب می‌ماند.

در مجموع iPhone 11 Pro Max تلفن هوشمندی است که نیازی به شارژ کردن مداوم آن ندارید و خیالتان را برای یک روز طولانی، راحت می‌کند.

رتبه‌ی چهارم: Galaxy S20 Plus و Galaxy S20

باتری

وب‌گردی: ۱۲ ساعت و ۴۰ دقیقه برای مدل پلاس و ۱۲ ساعت و ۱۲ دقیقه برای مدل عادی

تماشای ویدیو: ۹ ساعت و ۵۳ دقیقه برای مدل پلاس و ۱۰ ساعت و ۲۰ دقیقه برای مدل عادی

بازی: ۸ ساعت و ۲۶ دقیقه برای مدل پلاس و ۷ ساعت و ۴۳ دقیقه برای مدل عادی

سری Galaxy S20 در بدترین زمان معرفی شد و تحت‌تأثیر پاندمی کرونا قرار گرفت؛ ولی سامسونگ با عملکرد خیره‌کننده‌ی باتری محصولات جدیدش، می‌تواند به راحتی چندین رتبه را در لیست ما به خود اختصاص دهد. بر خلاف محصولات اپل، Galaxy S20 می‌تواند تا مدت زیادی زیر فشار استریم کردن ویدیوهای آنلاین دوام بیاورد.

یک محدودیت برای نتایجی که می‌بینید وجود دارد؛ برای چنین نتایجی، باید نرخ به‌روزرسانی صفحه نمایشتان را بر روی ۶۰ هرتز تنظیم کنید؛ چرا که نرخ‌ ۱۲۰ هرتزی مصرف باتری را به‌‌شدت افزایش خواهد داد.

رتبه‌ی سوم: وان‌پلاس ۸

باتری

وب‌گردی: ۱۲ ساعت و ۱۵ دقیقه

تماشای ویدیو: ۹ ساعت و ۳۷ دقیقه

بازی: ۱۰ ساعت و ۱۶ دقیقه

با وجود این‌که از پردازنده‌ی اسنپ‌دراگون ۸۶۵ در این مدل استفاده شده، ولی قیمت آن هم‌چنان از دیگر رقبایش پایین‌تر است و این، می‌تواند یک خبر خوب برای علاقه‌مندان گوشی‌های پرچمدار باشد. باتری این مدل هم ۴۳۰۰ میلی‌آمپری است و می‌تواند تا مدت زیادی خیالتان را از بابت شارژدهی راحت کند. عملکرد این باتری با انجام کارهای مختلف مانند بازی و تماشای ویدیو تحت‌تأثیر قرار نمی‌گیرد و می‌توانید بدون دغدغه از تلفن هوشمندتان استفاده کنید.

رتبه‌ی دوم: Galaxy S20 Ultra

باتری

وب‌گردی: ۱۲ ساعت و ۲۳ دقیقه

تماشای ویدیو: ۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه

بازی: ۹ ساعت و ۱۲ دقیقه

مدل Galaxy S20 Ultra یکی از بزرگترین باتری‌ها را در میان پرچمداران ۲۰۲۰ دارد و عملکرد بسیار خوبی را در زمینه‌ی استریم ویدیوها بر جای می‌گذارد.

محدودیتی مشابه با دیگر محصولات این مدل برای نتایجی که می‌بینید وجود دارد؛ برای چنین نتایجی، باید نرخ به‌روزرسانی صفحه نمایشتان را بر روی ۶۰ هرتز تنظیم کنید؛ چرا که نرخ‌ ۱۲۰ هرتزی مصرف باتری را به‌‌شدت افزایش خواهد داد.

رتبه‌ی اول: شیائومی Mi 10 Pro

بهترین باتری گوشی

وب‌گردی: ۱۴ ساعت و ۱۲ دقیقه

تماشای ویدیو: ۱۱ ساعت و ۳۰ دقیقه

بازی: ۱۰ ساعت

بهترین عملکرد باتری در میان پرچمداران سال ۲۰۲۰، متعلق به پرچمدار جدید شیائومی است. شیائومی در طول سال‌های گذشته جای پای خود را در میان دیگر غول‌های بازار موبایل محکم کرده‌ست و با وجود این‌که هنوز محصولات آن در بازار آمریکا به‌فروش نمی‌رسند، ولی طرفداران این برند در باقی نقاط دنیا می‌توانند لذت استفاده از محصولات این غول نوپای تکنولوژی را تجربه کنند.

بخشی از این عملکرد مناسب مربوط به باتری غول‌پیکر ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی و بخش دیگری از آن، مربوط به قلب تپنده‌ی آن است که از اسنپ‌دراگون ۸۶۵ قدرت می‌گیرد. در نهایت، سیستم مدیریت انرژی بی‌نظیر MIUI، بهترین عملکرد را در زمینه‌ی باتری به شما ارائه خواهد داد.

بخش دوم: میان‌رده‌هایی که باتری قدرتمندی دارند

رتبه‌ی دوم: موتورولا Moto G8

بهترین باتری گوشی

وب‌گردی: ۱۳ ساعت و ۵۶ دقیقه

تماشای ویدیو: ۹ ساعت و ۱۴ دقیقه

بازی: ۷ ساعت و ۴ دقیقه

در دنیای پرهیاهوی میان‌رده‌ها، محصولات موتورولا پادشاه مصرف بهینه‌ی باتری هستند. با وجود این‌که نسخه‌ی Lite این مدل در زمینه‌ی باتری اندکی بهتر از خود G8 عمل کرده‌است، ولی خریداری آن را به دلیل نقاط ضعف پرشمارش به شما توصیه نمی‌کنیم. به‌همین دلیل، مدل Moto G8 در این لیست جایگزین مدل Moto G8 Lite شده‌است.

رتبه‌ی اول: موتورولا Moto G8 Power

بهترین باتری گوشی

وب‌گردی: ۱۵ ساعت و ۵۴ دقیقه

تماشای ویدیو: ۸ ساعت و ۵۵ دقیقه

بازی: ۱۱ ساعت و ۳۴ دقیقه

برنده‌ی بخش بهترین باتری در بین میان‌رده‌های ۲۰۲۰، Moto G8 Power است؛ مدلی که از باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی استفاده می‌کند و پردازنده‌ی آن، اسنپ‌دراگون ۶۶۵ است. این ترکیب به Moto G8 Power کمک می‌کند تا برای مدت‌های بسیار طولانی زیر فشار کارهای سنگین شما دوام بیاورد.

این باتری چند روز دوام می‌آورد؟ خب، بستگی به شما دارد؛‌‌ ولی اگر از آن دسته آدم‌هایی نباشید که دائم در حال کار با تلفن هستند، شاید بتوانید بین شارژ کردن‌های تلفنتان تا ۳ روز فاصله بیندازید.

منابع : PhoneArena ، iclarified