جای هیچ شکی نیست که اپل با گوشی‌های آیفون خود، انقلاب بزرگی در گوشی‌های موبایل ایجاد کرد و آن‌ها را از دستگاه‌هایی که صرفا برای برقرار کردن تماس مورد استفاده قرار می‌گرفتند، به کامپیوترهای جیبی کوچک تبدیل کرد. اکنون سال‌های سال از این تحول بزرگ سپری شده و ما در دوران گوشی‌های هوشمند به سر می‌بریم که به سرعت روز به روز در حال پیشرفت هستند. با توجه به فعالیت‌های اخیر برخی از شرکت‌های فعال در این بازار، ظاهرا به نظر می‌رسد که گوشی‌های تاشو تحول بزرگ بعدی صنعت موبایل خواهند بود و با وجود این که اپل هنوز هیچ فعالیتی در این زمینه نداشته و تمایلی هم به این دسته از موبایل‌های هوشمند نشان نداده است، اما تعدادی از پتنت‌های جدیدی که اخیرا شکل ظاهری و طراحی آن‌ها در فضای مجازی منتشر شده است، نشان می‌دهند که این شرکت به احتمال زیاد یکی از آن‌ها را در دست ساخت دارد. بنابراین، به نظر می‌رسد باید منتظر گوشی تاشوی اپل نیز باشیم تا به جمع این دسته از گوشی‌های موبایل اضافه شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با صدراتل همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که یک توییت مرموز جدید که توسط Jon Prosser (یکی از اینسایدرهای فعال در صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند) منتشر شده است، نشان می‌دهد که مدت زمان زیادی باقی نمانده است تا ما شاهد عرضه شدن یک گوشی تاشوی جدید از شرکت اپل باشیم. نکته قابل توجهی که درمورد این موضوع وجود دارد، این است که Prosser ادعا کرده است که اپل در حال کار کردن بر روی یک آیفون تاشوی جدید است. این موضوع به این معنی است که اکنون موضوع درمورد حدس و گمانه زنی در این مورد نیست و فقط باید منتظر رسیدن زمان مناسب باشیم تا با آن ملاقات کنیم. بنابراین، به نظر می‌رسد که این موضوع کاملا جدی است و اپل واقعا چنین قصدی دارد.

در حال حاضر، با توجه به مشکلات متعدد و زیادی که در گوشی‌های تاشو وجود دارد، نمی‌توانیم آن‌ها را کاملا عالی و بی نقص بدانیم. همانطور که در جریان هستید، اولین تلاش سامسونگ برای تولید کردن یک گوشی تاشو در نهایت زیاد موفقیت آمیز و خوب پیش نرفت اما این شرکت با کار کردن و تقویت نقطه ضعف‌های خود، تلاش و همت زیادی برای از بین بردن مشکلات قبلی به کار بسته و یک پیشرفت قابل توجه در زمینه توسعه و تولید گوشی‌های تاشو داشته است. اپل شرکتی است که معمولا در تولید کردن محصولات جدید خود به هیچ وجه عجله نمی‌کند و بر اساس پتنت‌هایی که از گوشی تاشوی اپل مشاهده شده است، آن‌ها قصد دارند کاملا اطمینان خاطر پیدا کنند که پروسه‌ی خم یا تا کردن صفحه نمایش چنین دستگاهی، تمامیتِ آن را به خطر نمی‌اندازد.

موضوع جالبی که وجود دارد، این است که در اوایل امسال، شخصی به اسم William LaCourse که پرفسور دانش شیشه در دانشگاه Alfred می‌باشد، ادعا کرده بود که گوشی تاشوی اپل ممکن است در طی ۱۲ یا ۱۸ ماه آینده راهی بازار شود. این ادعا بر اساس یکی از بیانیه‌های Corning مطرح شده بود که نشان می‌داد آن‌ها در حال تلاش کردن برای ساخت صفحه نمایش برای گوشی‌های تاشو هستند. در آن زمان، سازنده‌ی پوشش‌های صفحه نمایش Gorilla Glass گفته بود که کارهای ساخت شده به دست آن‌ها در این زمینه، احتمالا باید تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی آماده عرضه شدن و استفاده در این دسته از گوشی‌های هوشمند باشند.

بر اساس یک سری از شواهد و مدارک دیگر، ظاهرا به نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ در حال همکاری کردن با Corning است تا پروسه‌ی توسعه و تولید شیشه‌های تاشو را گسترش و پیشرفت دهد و این که این دو، قصد ایجاد کردن یک خط تولید مشترک در آمریکا دارند. اگر همه چیز به خوبی و طبق برنامه ریزی‌هایی که انجام شده، پیش برود، حاصل این همکاری مشترک باید تا سال آینده آماده باشد. این امر نه تنها خود اپل، بلکه سایر شرکت‌های فعال در این حوزه را قادر خواهد ساخت که گوشی های تاشوی خودشان را داشته باشند. بر اساس گزارش‌ها، Samsung Galaxy Z Flip تا به حال به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است و سامسونگ قصد دارد به زودی نسخه ۵G آن را هم راهی بازار کند. چرا شرکت‌های دیگر نباید چنین موفقیتی را تجربه کنند؟

منابع : phonearena ، aradmobile