هنوز هم مشتاقانه منتظر زمانی هستیم که اپل از لاین آپ آیفون ۱۲ به عنوان سری جدید گوشی‌های هوشمند خود رونمایی کند اما خوشبختانه این شرکت به اندازه کافی دست و دل باز بود تا تبلت های iPad و ساعت‌های هوشمند Apple Watch جدید خودش را تا زمان رونمایی از سری iPhone 12 به ما معرفی کند تا فرا رسیدن رویداد بعدی خود ما را همچنان سرگرم نگه دارد. از بین تبلت های iPad جدیدی که اپل مدتی پیش در طی برگزاری رویداد Time Flies خود رونمایی کرد، یعنی نسل هشتم iPad ۲۰۲۰ به همراه Apple iPad Air 4 به عنوان نسل چهارم در این لاین آپ، Air 4 کاملا هیجان انگیزتر به نظر می‌رسد.در ادامه با صدراتل همراه باشید. 

در کنار زبان طراحی جدید، اپل اکنون در تبلت Apple iPad Air 4 یک سری رنگ بندی جدید نیز به این سری اضافه کرده است. اکنون که نسل چهارم تبلت های لاین آپ Air دارای بدنه و شکل ظاهری کاملا یکسان با مدل‌های iPad Pro هستند، ظاهرا به نظر می‌رسد که این شرکت اکنون تصمیم گرفته است به سری iPad Air خود یک سری رنگ تازه و جدید اضافه کند تا به مردم کمک کند تا بهتر بتوانند این دو لاین آپ که اکنون کاملا شبیه به یکدیگر شده‌اند را از هم تشخیص بدهند. علاوه بر این، ظاهرا اکنون به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد این چند سری رنگ بندی جدید را به عنوان یکی از ویژگی‌های کلیدی و اساسیِ تعیین کننده، در طراحی و شکل ظاهری لاین آپ Apple iPad Air معرفی کند و حتی برای آن‌ها نیز یک شعار جدید هم با این عنوان ساخته که: “قدرتمند. رنگارنگ. فوق العاده”. اما واقعا چه چیزی آن‌ها را اینقدر خاص کرده است؟

Apple iPad Air 4

خب، دو رنگ بندی آن، رنگ‌های کلاسیکِ Space Gray و Silver هستند که نه نیاز به معرفی خاصی دارند و نه هیچ توجهی. اما به جز این دو رنگ کلاسیک که برای طرفداران قدیمی تبلت های iPad در نظر گرفته شده است، یک سری رنگ جذاب جدید اضافه شده است که اپل برای استفاده کردن در تبلت “رنگارنگِ” Apple iPad Air 4 انتخاب کرده تا در آن به کار ببرد. بیایید در ادامه نگاه کوتاهی به هر یک از آن‌ها داشته باشیم.

Apple iPad Air 4 Rose Gold

رنگ بدنه Rose Gold دوباره برگشته. ممکن است فکر کنید رنگ رز گلد که جایی نرفه بود. اما در حقیقت، همه گجت‌های اخیر شرکت اپل به جای رز گلد، از رنگ بدنه گلد معمولی استفاده می‌کردند. کاملا واضح و روشن است که این رنگ، دارای رگه‌های صورتی است که باعث می‌شود زنانه‌تر به نظر برسد. اما آیا اضافه شدن این رنگ به نسل چهارم تبلت های آیپد ایر اپل می‌توان نشان دهنده این باشد که سری گوشی‌های پیش روی آیفون ۱۲ این شرکت نیز ممکن است دارای چنین رنگی باشند؟ قطعا از احتمال دور نیست. در هر صورت، اپل بهتر از همه می‌داند که ست کردن رنگ بندی محصولات این شرکت، چقدر می‌تواند برای کاربران آن‌ها رضایت بخش و جذاب باشد. اگرچه شاید کم‌تر خنثی به نظر برسد، اما ما رنگ رز گلد را زیباتر از رنگ طلایی معمولی که اپل به عنوان مثال در گوشی iPhone XS خود به کار برده بود، می‌یابیم.

Apple iPad Air 4 Green

اپل اسم فانتزی خاصی برای رنگ بدنه سبز نسل چهارم تبلت iPad Air انتخاب نکرده است اما می‌توانیم بگوییم که اختلاف بسیار زیادی با تصوری که شما از رنگ سبز در ذهن خود دارید، پیدا کرده است. این یک رنگ سبز کاملا روشن است که برخی‌ها آن را Airy هم صدا می‌کنند. به هیچ وجه حتی نزدیک به رنگ سبز عمیقی که در iPhone 11 Pro وجود داشت هم نیست. و حتی مثل رنگ سبز شیری iPhone 11 هم نیست. متاسفانه، وجود این رنگ باعث شده که کاربرانی که علاقه به ست کردن رنگ محصولات اپل خود دارند، دچار مشکل شوند. مگر این که لاین آپ آیفون ۱۲ هم دارای چنین رنگی باشد (که به نظر من احتمال بسیار کمی دارد).

اما نیمه پر لیوان درمورد این رنگ این است که اگر آن را انتخاب کنید، دستگاه منحصر به فردتری در اختیار خواهید داشت که اگر فقط بخواهیم محصولات و دستگاه‌های اپل را مد نظر داشته باشیم، کشش و پتانسیل خوبی دارد اما با این حال، این پتانسیل حداقل از رنگ‌های کلاسیک Space Gray و Silver کم‌تر است. اگر علاقه مند به طبیعت و طبیعت گردی هستید و منزل خود را با تعداد زیادی گل و گیاه مختلف تزئین کرده‌اید، تبلت Apple iPad Air 4 کاملا برای منزل شما مناسب خواهد بود. البته، اگر فقط طرفدار رنگ سبز هستید نیز این مورد درمورد شما صدق می‌کند.

Apple iPad Air 4 Sky Blue

آخرین رنگ اختصاصی برای نسل چهارم تبلت های سری آیپد ایر، آبی آسمانی است. درست مانند هر دو رنگ بندی جدید دیگری که برای بدنه این تبلت در نظر گرفته شده، آبی آسمانی هم کاملا منحصر به فرد است. در حقیقت، به رنگ نقره‌ای با رگه‌های آبی رنگ شباهت بیشتری دارد. البته، هنوز هم رنگ آبی به صورت مجزا در آن قابل دیدن است. جالب‌ترین نکته‌ای که درمورد این رنگ وجود دارد، این است که وقتی اسم خود این آیپد را به خاطر می‌آورید، بیشترین رنگی که با این اسم مطابقت و هماهنگی پیدا می‌کند، دقیقا همین آبی آسمانی است. ظاهرا به نظر می‌رسد که اپل بیشتر از تمام رنگ‌های بدنه جدید این تبلت ، به همین رنگ آبی آسمانی افتخار می‌کند و کاملا هم منطقی و عادلانه به نظر می‌رسد. این رنگ، کاملا منحصر به فرد است اما در عین حال، هنوز هم کاملا حس و حال آشنایی دارد که باعث می‌شود بتواند به راحتی هم در محیط‌های حرفه‌ای و هم در محیط‌های خانگی سازگاری کامل پیدا کند.

به طور کلی می‌توان گفت محدوده رنگ‌هایی که شما می‌توانید در تبلت Apple iPad Air 4 در اختیار داشته باشید، به طور غیر قابل انتظاری گسترده و متنوع است. علیرغم این که بدنه مات همه‌ی این رنگ بندی‌ها باعث می‌شود به اندازه رنگ سایر محصولات اپل برجسته و قابل توجه به نظر نرسند، اما هنوز هم به اندازه کافی شاخص هستند تا شخصیت جذاب و منحصر به فردِ زیبایی به تبلت شما ببخشند. و به عنوان آخرین نکته در این مطلب نیز باید اشاره کنیم در حالی که بهترین کار این است که هر رنگی که دوست دارید و فکر می‌کنید برای شما مناسب است را انتخاب کنید، اما باید به خاطر داشته باشید که اگر قصد دارید تبلت آیپد ایر جدید خود را چه پس از مدت کوتاهی و چه پس از چند سال به فروش برسانید، رنگ‌های رایج‌تر فروش راحت‌تری دارند اما از سوی دیگر، رنگ‌های منحصر به فرد نیز ممکن است گران‌تر به فروش برسند.

منابع : Phonearena ، aradmobile