در حال حاضر شرکت HMD Global که کار ساخت گوشی‌های برند نوکیا را برعهده گرفته است، چند نمونه اولیه در پروسه ساخت قرار داده است که یکی از آن‌ها تبدیل به Nokia 7.3 خواهد شد.در حقیقت، ماجرا از این قرار است که آخرین اطلاعات و جزئیاتی که توسط اینسایدرهای صنعت گوشی‌های هوشمند به دست آمده است، نشان می‌دهند که گوشی هوشمند پیش روی Nokia 7.3 در پنل پشتی خود دارای چهار دوربین خواهد بود که در نهایت باعث بهبود پیدا کردن کیفیت عکس‌های آن خواهد شد و در حالت شب نیز عکس‌های بسیار بهتری از نسل فعلی خود خواهد گرفت. همچنان در ادامه این مطلب نیز با صدراتل همراه باشید تا اطلاعات و جزئیات بیشتری در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.

یکی از نمونه های اولیه گوشی هوشمند پیش روی Nokia 7.3 دارای یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی این گوشی است. البته نسل فعلی این گوشی به اسم Nokia 7.2 نیز دارای دوربین ۴۸ مگاپیکسلی یکسانی با آن می‌باشد. با این حال، بر اساس حرف و حدیث‌هایی که در طی این چند وقت از گوشه و کنار به گوش رسیده، یک گزینه دیگر نیز برای این گوشی در نظر گرفته شده است که شامل یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی خواهد بود. در هر صورت، چه Nokia 7.3 دارای دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی باشد چه ۶۴ مگاپیکسلی، سنسور آن دارای شیشه ZIESS خواهد بود.

از دیگر دوربین‌های گوشی هوشمند پیش روی Nokia 7.3 که در نمونه اولیه آن مشاهده شده، می‌توان به یک سنسور فوق عریض و همینطور یک سنسور تشخیص عمق میدان دید اشاره کرد. البته هنوز جزئیات پیکسل و سنسورهای هیچ یک از این دو مشخص نیست. اما همانطور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره کردم، نمونه اولیه Nokia 7.3 به چهار دوربین مجهز خواهد بود که تا به حال درمورد سه تای آن‌ها صحبت کرده‌ایم. ماژول آخر این گوشی نیز ظاهرا یک دوربین اختصاصی برای عکاسی مایکرو خواهد بود. با این حال، جالب است که بدانید ترکیب بندی دوربین‌های آن مشابه با Nokia 8.3 می‌باشد که در حال حاضر در بازار در دسترس قرار داده شده است. دوربین‌های این گوشی شامل یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی، یک ۱۲ مگاپیکسلی و دو دوربین ۲ مگاپیکسلی می‌شوند. بنابراین، گمانه زنی‌های فعلی نشان می‌دهند که این دو گوشی دارای دوربین‌های کاملا مشابه با یکدیگر خواهند بود.

ظاهرا دوربین سلفی Nokia 7.3 نیز قرار است بهبود پیدا کند و از سنسور ۲۰ مگاپیکسلی که در مدل ۲۰۱۹ این لاین آپ وجود داشت، به یک سنسور ۲۴ و یا حتی ۳۲ مگاپیکسلی ارتقاء پیدا خواهد کرد. یک سری از گزارش‌هایی که پیش از این منتشر شده بودند، اعلام می‌کردند که شرکت HMD Global در حال تست کردن دو نمونه اولیه از این گوشی می‌باشد که یکی از آن‌ها قابلیت پشتیبانی کردن از فناوری اتصلات ۵G خواهد داشت و یکی دیگر از آن‌ها خیر.

در حال حاضر، شانس زیادی وجود دارد که نمونه اولیه Nokia 7.3 با قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G، به یک چیپست Snapdragon 765 مجهز شده باشد که اگر تبدیل به واقعیت شود، در مقایسه با نسل قبلی این گوشی که به یک چیپست S ۶۶۰ مجهز بود، یک پیشرفت قابل توجه و بزرگ و چشم گیر به شمار خواهد رفت. انتظار داریم که این گوشی در ماه آگست یا سپتامبر سال جاری میلادی در کنار Nokia 9.3 PureView به معرفی گذاشته شود که قطعا قابلیت پشتیبانی از فناوری ۵G خواهد داشت. از دیگر مشخصات شایعه شده درمورد این گوشی می‌توان به یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی و همینطور صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز اشاره کرد.

منابع : gsmarena ، aradmobile