سامسونگ با گلکسی S20 اولترا وارد “جنگ جهانی زوم ها” شد و با اعلام زوم 100X دیجیتالی می خواهد همگان را تحت تاثیر قرار دهد. هواوی در پی ۴۰ پرو پلاس با وجود سخت افزار خیلی بهتر (۱۰ در مقابل ۴ برابر زوم اپتیکال) بزرگنمایی را بازاریابی نکرد. این البته سبب نمی شود که آن ها دست از مقایسه محصول خود با رقیب اصلی بکشند.

گوشی های سری P از ابتدا با تاکید بر قابلیت‌ها و کیفیت دوربین موبایل ساخته شده‌اند. یکی از دلایل موفقیت آن‌ها، همکاری هواوی با غول آلمانی دنیای اپتیک یعنی شرکت لایکا برای توسعه دوربین‌های موبایل این گوشی‌ها محسوب می‌شود. شرکت Huawei برای نخستین مرتبه از زمان حضورش در بازار موبایل، به صورت همزمان سه گوشی پرچمدار معرفی کرد؛ گل سر سبد گجت های اندرویدی جدید، Huawei P40 Pro Plus مجهز به دوربینی پنج گانه است. 

در مقایسه با پرچمدارانی همچون هواوی پی ۳۰ پرو، هواوی پی ۴۰ پرو و سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا به عنوان محصولاتی مجهز به دوربین موبایل دارای قابلیت زوم بالا، هواوی پی ۴۰ پرو پلاس قدرت بزرگنمایی بسیار بیشتری دارد. مدل پرو گوشی سری P سال ۲۰۱۹ و حتی ۲۰۲۰ هواوی قادر به ۵x زوم اپتیکال است. پرچمدار سری S سامسونگ تا ۴x می‌تواند بزرگنمایی بدون کاهش کیفیت داشته باشد. گوشی +Huawei P40 Pro در آن سو، تا ۱۰x قادر به زوم اپتیکال است! میزان زوم هیبریدی و دیجیتالی آن به ترتیب ۲۰x و ۱۰۰x اعلام شده است! با تماشای تصاویر دوربین هواوی پی ۴۰ پرو پلاس بهتر به این توانایی پی خواهید برد.

بررسی تصاویر دوربین هواوی پی ۴۰ پرو پلاس

عکس بدون زوم و عادی بالا را در نظر بگیرید. در ادامه خواهیم دید با تکیه بر دو لنز مخصوص زوم دوربین Huawei P40 Pro Plus چه معجزه‌ای رقم خواهد خورد.

دومین سری از عکس های گرفته شده با دوربین گوشی هواوی پی ۴۰ پرو پلاس تاکید مجددی به توانایی فوق‌العاده آن برای بزرگنمایی صحنه‌ها دارد.

ویژگی منحصربه‌فرد دوربین این گوشی رده بالا، استفاده از دو لنز زوم است. برای اولین مرتبه شاهد استفاده از این لنز پریسکوپی و یک لنز تله فوتو روی یک ماژول دوربین موبایل هستیم. به نظر این ترکیب، عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد.

منابع: gizmochina ،gadgetnews