پس لرزه‌ها و آثار معرفی گوشی جدید iPhone SE 2020 کم کم در حال بروز پیدا کردن هستند. شرکت اپل برای بالا بردن تمرکز خود روی محصول جدیدی که معرفی کرده، تولید iPhone 8 را به کلی متوقف کرد و فروش iPhone 8 Plus را هم همینطور.

اکنون که این شرکت به طور رسمی از گوشی هوشمند جدید خود به اسم iPhone SE 2020 رونمایی کرده است، تصمیم گرفته تا کار لاین آپ iPhone 8 را یکسره کند. در هر صورت، شما می‌توانید همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما همراه باشید تا اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در این رابطه به دست بیاورید.

اول از همه، باید توضیح دهم که اگر در جریان قرار داشته باشید، باید بدانید که بله، این شرکت هنوز هم تا دیروز به تولید کردن و فروش iPhone 8 ادامه می‌داد تا این که با معرفی گوشی میان رده جدید خود که از قضا شباهت بسیار زیادی هم به آن دارد! فروش هشتمین نسل از گوشی‌های هوشمند خود را متوقف کرد. دوما، وقتی که کاملا به این موضوع توجه کنید و به آن فکر کنید، متوجه می‌شوید که منطقی به نظر می‌رسد چرا که iPhone SE 2020 اساسا همان iPhone 8 قبلی است که فقط به یک چیپست A13 Bionic مجهز شده است و دارای یک دوربین بهبود یافته می‌باشد؛ و البته رنگ‌های متنوع‌تر که زیاد مهم نیست. اما از این مهم‌تر، دارای قیمت کم‌تری از iPhone 8 می‌باشد که همین اختلاف اندک هم می‌تواند تاثیر گذار باشد. بنابراین، شاید هیچ دلیل منطقی وجود نداشته باشد که با معرفی شدن iPhone SE جدید، این دو همچنان در لاین آپ گوشی‌های تولیدی شرکت اپل باقی بمانند و ما شاهد رقابت دو گوشی کاملا شبیه به هم باشیم و یکسان که فقط گیج گننده هستند.

به جز مدل پایه سری هشت گوشی‌های آیفون، اپل تصمیم گرفته که با معرفی iPhone SE جدید، فروش iPhone 8 Plus را هم متوقف کند. اما وضعیت این یکی کمی پیچیده‌تر است. با وجود این که شما دیگر قادر به خریداری کردن یک گوشی جدید iPhone 8 Plus از فروشگاه رسمی اپل نخواهید بود، هیچ iPhone SE Plus خاصی هم وجود ندارد که بگوییم اکنون جایگزین آن شده است. بنابراین، ظاهرا به نظر می‌رسد که این شرکت هنوز هم به یک سری از فروشگاه‌هایی که با آن همکاری می‌کنند، اجازه خواهد داد تا همچنان به فروختن و موجود کردن iPhone 8 Plus ادامه دهند. با این حال، مشخص نیست که این کار دقیقا تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد.

قطعا بدون شک جالب می‌شد که اگر در کنار iPhone SE 2020 شاهد از راه رسیدن و حضور یک گوشی بزرگ از این سری که مثلا می‌توانست iPhone SE Plus نام داشته باشد، بودیم که حتی می‌توانست از همین چیپست مدل پایه خود استفاده کند. اما یکی از تئوری‌هایی که در این جا مطرح شده، این است که شاید این شرکت با عدم انجام دادن این کار به دنبال این است تا طرفداران گوشی‌های بزرگ، گزینه‌ای ارزان قیمت‌تر از iPhone 11 معمولی در اختیار نداشته باشند تا فروش این گوشی هم که اکنون تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته، کمی بهبود پیدا کند. در هر صورت، این شرکت اکنون از تولید و فروش سری iPhone 8 کناره گیری کرده است.

منابع : aradmobile