با وجود این که تا به حال شرکت‌های مختلفی مانند سامسونگ، هوآوی و یا حتی LG در زمینه تولید و ساخت گوشی‌های هوشمند تاشو قدم‌های بزرگی برداشته‌اند، اما به طور کلی، این گوشی‌ها هنوز هم اوایل مسیر خود هستند. اولین تصاویر Galaxy Fold 2 این موضوع را نشان می‌دهند.

Galaxy Fold 2 به عنوان دومین نسل از این سری به زودی از راه می‌رسد. قطعا به خاطر دارید که دارندگان نسل اول این دستگاه چندان از دستگاه گران قیمتی که خریده بودند، راضی نبودند. این نارضایتی‌ها منجر به این شد تا کاربران انتظار بهبود پیدا کردن مشکلاتی که در Galaxy Fold اولیه وجود داشت را داشته باشند و از طرفی دیگر نیز، خود سامسونگ که از موقعیت نابسامان این گوشی اطلاع پیدا کرده بود، وعده‌ی بهبود دادن این مشکلات را در Galaxy Fold 2 داده است.با صدراتل همراه باشید.

به جز وجود مشکلات فنی متعدد در قسمت‌های مختلف این گوشی، عده زیادی از مردم با صفحه نمایش بیرونی Galaxy Fold مشکل داشتند که فقط ۴.۶ اینچ اندازه داشت. زمانی که آن را باز می‌کردیم، این دستگاه تبدیل به یک تبلت ۷.۳ اینچی می‌شد. عده زیادی از کاربران این دستگاه گزارش کردند که لبه‌ها و حاشیه‌های به شدت ضخیم صفحه نمایش این دستگاه، آن را برای انجام دادن هر کاری سخت و غیر قابل استفاده کرده است و به جز چند کار ساده و معمولیِ پیش پا افتاده، عملا نمی‌توان با صفحه نمایش بیرونی آن کار خاصی انجام داد. علاوه بر این، باز کردن این گوشی و استفاده کردن از صفحه نمایشی که اکنون به اندازه‌ی یک تبلت رسیده است، همیشه هم کار راحتی نیست و کار کردن با این گوشی را سخت می‌کند.


با توجه به اولین تصاویر رندر شده که اکنون از نسل دوم این دستگاه در اختیار ما قرار داده شده است، برای آن دسته از کسانی که منتظر از راه رسیدن Galaxy Fold 2 هستند تا بتوانند یک صفحه نمایش بیرونی بزرگ‌تر را در آن مشاهده کنند، چند خبر خوب و همینطور چند خبر بد داریم. خبر خوب، چند هفته قبل توسط ETNews منتشر شده بود. در این خبر گفته شده بود که صفحه نمایش بیرونی گوشی تاشوی پیش روی Galaxy Fold 2 در واقع ۶.۲۳ اینچ اندازه خواهد داشت و دارای رزولوشن ۸۱۹ × ۲۲۶۷ پیکسل خواهد بود. نسبت تصویر ۲۴.۹:۹ نشان از وجود یک نمایشگر بسیار بلند و باریک (مثل نسل اول این گوشی) می‌دهد. اما این بار، صفحه نمایش درصد بیشتری از فضای بدنه‌ی بیرونی گوشی را به خودش اختصاص خواهد داد. علاوه بر این، گفته می‌شود که این نمایشگر دارای نرخ به روزرسانی تصویر ۹۰ هرتزی است که جز این هم انظاری نمی‌رفت.

خبر بد هم دقیقا همین است که نباید انتظار زبان طراحی متحول شده و کاملا متفاوتی در Galaxy Fold 2 داشته باشیم. اولین تصاویر رندر شده آن خودشان گویای همه چیز هستند. ETNews اعلام کرده است که پس از باز کردن این گوشی، اندازه صفحه نمایش داخلی آن می‌تواند به ۷.۷ اینچ برسد و دارای رزولوشن ۱۶۸۹ × ۲۲۱۳ پیکسل خواهد بود. ظاهرا این گوشی برای نمایشگر داخلی خود دارای شیشه Ultra Thin خواهد بود که نسل جدید شیشه برای صفحه نمایش گوشی‌های تاشو است که برای اولین بار در Galaxy Z Flip به کار برده شده بود و برخلاف نسل اول Fold، با استقبال خوبی مواجه شد و مشکل چندان بزرگی هم ایجاد نکرده بود. در هر حال، گفته می‌شود که صفحه نمایش داخلی Galaxy Fold 2 دارای نرخ به روزرسانی تصویر ۱۲۰ هرتزی خواهد بود. این موضوع به این معنی است که نمایشگر این دستگاه ۱۲۰ مرتبه در هر ثانیه تازه سازی می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد به نرمی صفحه را اسکرول کنند و یا از دیدن انیمیشن‌های نرم و روان، لذت ببرند.

خوشبختانه شواهد و مدارک حاکی از این است که سامسونگ امسال همه‌ی جوانب را به خوبی در نظر گرفته است و همه چیز را کاملا تست کرده است. همچنین شواهد نشان می‌دهند که این شرکت برخی از قسمت‌های گوشی تاشوی پیش روی خود را قبل از ارسال کردن نمونه‌های اولیه آن برای واحد‌های تولید انبوه، دو یا حتی سه مرتبه به طور کامل تست کرده است. هیچ کس از این دستگاه انتظار ندارد که قیمت پایین یا کمی داشته باشد. به همین دلیل، باید آماده باشیم تا با یک گوشی کاملا گران قیمت که احتمالا ۲ هزار دلار قیمت خواهد داشت، مواجه شویم. خود سامسونگ باور دارد که علیرغم این قیمت بسیار زیاد، Galaxy Fold 2 می‌تواند به فروش بالایی دست پیدا کند.

منابع : phonearena ، aradmobile