ظاهرا به نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ برنامه‌هایی برای آینده خود در نظر دارد که تا سال آینده لاین آپ‌های سری Galaxy S و Galaxy Note خود را با یکدیگر ادغام کند. البته، باید توجه داشته باشید که در چند سال اخیر، همیشه در هر تابستان یک گزارش در رابطه با این موضوع منتشر می‌شود. امروز هم راس زمان همیشگی، یک گزارش جدید دیگر در این رابطه منتشر شده است که ادعا می‌کند Samsung Galaxy S30 Ultra 5G ممکن است جایگزین سری Galaxy Note شود.

این آپ سری Samsung Galaxy S21 که شاید هم با اسم Galaxy S30 راهی بازار شوند، در حال حاضر با کد Unbound شناخته می‌شود و شامل سه گوشی هوشمند پرمیوم و رده بالا می‌شود که در حال حاضر هر یک از آن‌ها دارای کد M1 و N2 و O3 هستند و شواهد حاکی از این است که برای عرضه شدن در نیمه اول سال آینده میلادی در نظر گرفته شده‌اند. در حال حاضر از این سری انتظار داریم که مدل‌های Galaxy S30 و S30 Plus آن، همان دستور العمل و فرمول همیشگی که معمولا در گوشی‌های پرچمدار شرکت سامسونگ اجرا و پیاده سازی می‌شود را مجددا اجرا کنند و به پردازنده‌های مرکزی جدیدترِ Qualcomm و یا Exynos به همراه دوربین‌های بهتر و سیستم نرم افزاری بهبود یافته و مدرن روز مجهز باشند. در این سری، Galaxy S30 Plus هم باید کم و بیش همینطور باشد اما ممکن است یک سری ویژگی‌های اضافی دیگر نیز در اختیار داشته باشد تا کمی بالاتر از مدل پایه این سری قرار بگیرد.

در رابطه با سری Galaxy S30 یکی از منابع معتبر و قابل اطمینان ما به اسم The Elec اخیرا این ادعا را مطرح کرده است که شرکت سامسونگ در راستای تلاش برای تمرکز بیشتر روی گوشی‌های هوشمند تاشوی پیش روی خود بدون به دردسر انداختن مشتریانی که از مشکل مالی رنج می‌برند، در حال برنامه ریزی کردن است تا رده بالاترین مدل از سری پرچمدار بعدی خود در لاین آپ Galaxy S به اسم گوشی هوشمند Samsung Galaxy S30 Ultra 5G را به قلم هوشمند S Pen نیز مجهز کند. با توجه به این موضوع، اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، Samsung Galaxy S30 Ultra 5G به عنوان دنباله معنوی و مدل غیر رسمی جدیدی برای Galaxy Note20 Ultra شناخته خواهد شد که در حال حاضر به عنوان رده بالاترین مدل این لاین آپ به شمار می‌رود.

بر اساس برخی از گزارش‌ها، شرکت سامسونگ قصد دارد سال آینده تولید مدل جدید سری Galaxy Note را متوقف کند و احتمالا دیگر مدل جدیدی از این لاین آپ در سال آینده عرضه نخواهد شد. اما شاید چندان هم غافلگیر کننده نباشد که اعلام کنیم این تصمیم ممکن است تغییر پیدا کند زیرا این شرکت به برنامه‌ها و نقشه‌های خود برای آینده و نیمه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی متعهد نخواهد بود. از سوی دیگر، برخی دیگر از گزارش‌ها ادعا می‌کنند که سامسونگ با تمام آنچیزی که در اختیار دارد، در سال ۲۰۲۱ نیز به حرکت خود ادامه خواهد داد. یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های حال حاضر این شرکت برای آینده این است که در نیمه دوم سال آینده میلادی فروش گوشی‌های هوشمند تاشوی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهد. در واقع، سامسونگ این را آینده کسب و کار خودش می‌بیند.

به عنوان مثال، Samsung Galaxy Z Fold 3 با تمرکز شدید و زیاد خود بر روی چیزهای جدیدی مانند بهره‌وری و یا در اختیار داشتن قلم هوشمند S Pen می‌تواند به عنوان مدل جدیدی برای سری Galaxy Note هم عمل کند. در راستای این امر، این دستگاه حتی ممکن است تاریخ عرضه‌ی رایج سری Galaxy Note که معمولا در ماه آگست عرضه می‌شوند را نیز از این لاین آپ بگیرد. علاوه بر این، سامسونگ ممکن است قصد داشته باشد در همین حوالی و بازه زمانی Galaxy Z Flip 2 را نیز راهی بازار کند. آن‌ها مدل اولیه این گوشی را در ماه فوریه گذشته رونمایی کرده بودند و همین اواخر که مدت کوتاهی قبل از برگزاری رویداد Galaxy Unpacked بود، از نسخه ۵G آن نیز رونمایی کردند. بنابراین، صبر کردن به مدت حدود یک سال برای عرضه شدن نسخه دوم این گوشی، ممکن است منطقی به نظر برسد. اگر این شرکت کره‌ای قصد داشته باشد گوشی‌های تاشوی دیگری هم در آینده راهی بازار کند (که گزارش‌ها و شایعه‌های اخیر هم حاکی از همین موضوع هستند)، آن‌ها نیز می‌توانند در طی برگزاری رویداد Unpacked بعدی سامسونگ در ماه آگست سال آینده رونمایی شوند.

علیرغم وجود گزارش‌های پرشمار در طی چند سال اخیر، ادغام شدن سری Galaxy S و Galaxy Note در این مقطع زمانی و در این مرحله، کاملا اجتناب ناپذیر است. اما این که این اتفاق در سال ۲۰۲۱ برای سامسونگ رخ خواهد داد یا در سال‌های پس از آن، هنوز مشخص نیست و باید منتظر باشیم و ببینیم چه خواهد شد. با توجه به این موضوع، لاین آپ محصولات پرچمدار شرکت سامسونگ در آینده ممکن است شامل مدل‌های Samsung Galaxy S30, Galaxy S30 Plus و همینطور Galaxy S30 Note و یا Galaxy Note 30 شوند.

منابع : phonearena ، aradmobile